Onlinevare
Butiksvare
Lilium 'Orange Tiger Asian'
Se hele beskrivelsen under produktbilledet
11 stk på lager
25,00 kr.
Lilje med store orange, hængende tiger-prikkede blomster. Bliver 100 cm. Blomstrer i juli-august.
| Sortering efter det danske navn: | Øvrige sommerblomstrende løg og knolde |
|---|---|
| Sortering efter undergruppe: | Lilium/lilje |
| Blomsterfarve: | Orange |
| Blomstringsperiode: | Juli-august |
| Duft: | Ja |
| Egnet til krukke: | Nej |
| Løgstørrelse: | 16/18 |
| Plantetidspunkt: | Februar-maj |
| Højde: | 100 cm |
| Skæreblomst: | Ja |
| Planteafstand: | 30 cm |
| Plantedybde: | 15 cm |
| Onlinevare: | Ja |
| Butiksvare: | Ja |